Yeni Umut Partisi İlk Toplantısını İstanbul’da Gerçekleştirdi.

SİYASET HABERLERİ

Yeni Umut Partisi adıyla yeni bir parti kuruldu. ilk toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi.

Toplantı açılış konuşmasını Genel Başkan Cemal YILDIRIM yaptı. Basınında davetli olduğu açılış konuşmasında Yeniden Umut Partisi tanıtımı yapıldı.

Basın toplantısının açılış konuşmasını genel başkan yardımcısı Yalçın ARICI yaptı.

Arıcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.
Tūrk Halkının ve Ūlkemizin umudu ve ūmidi olmak için yola çıktık dedi.

Öncelikle halkımızın ve dūnyamızda insanların doğru ve gerçek haberlere tūm çıplaklığı ve yalın haliyle ulaşmasında en būyūk katkıyı veren siz değerli basın mensuplarımıza bu gūn bizleri yanlız bırakmadığınız için ayrıca çok teşekkūr ediyorum dedi.
Yalçın Arıcı bu gūn burada partimizin kurulduğunu açıklamaktan onur duyuyorum partimizin proğramı ve tūzūğūmūz hazırdır ayrıca yapmak istediğimiz projelerimizide hazırlıyoruz yani biz Tūrkiye Cumhuriyeti Devletimizi yönetmeye hazırız ve de talibiz halkımızın teveccūhūne ve ilgisine nail olacağımıza inanıyorum dedi.
Bilindiği gibi Ūlkemiz ve halkımız son yıllarda būyūk sıkıntılara ve buğranlar ve son yılların illeti olan Covit 19 virūsū ilede boğuşuyoruz Ūlkemiz ve halkımız ekonomik yönden çok zor ve sıkıntılı sūreçten geçiyor işte tam bu noktada halkımıza ve ūlkemize yeni bir umut ışığı olabilmek için Yeni Umut Partisini kurduk önce Allahın izni ve halkımızın da teveccūhū ve desteği ile umut olmak için yola çıktık dedi.

Proğramda söz alan kurucular kurulu ūyesi Genel başkan yardımcısı Beytullah Demircioğlu ise şu konulara değindi.Sevgili dostlarım değerli basın mensuplarımız.

Öncelikle partimizi kurmamızdaki amacımız bilindiği gibi ūlkemiz yıllardır būyūk sorunlar ile boğuşuyor her şeyden önemlisi halkımızın karşılıklı sevgiye, saygıya, hoşgörūye ve anlayışa ihtiyaci var en önemlisi ise bir birini kucaklayan barış ve sevgi içinde kucaklamaya ihtiyacı vardır en būyūk amacımız bunu gerçekleştirmektir.
Ülkemizin baskıdan eziyetten ve tūm zorluklardan kurtulmuş korkusuz halkımızın sesi olan özgūr basına sahip olmak için gerekli tūm çalışmalarıda yapacağız dedi.

Saygıdeğer Misafirler, Yüce milletimiz;
Biz, hepimiz bu ülkenin vatanseverleri olarak ülkemizin ve insanımızın da boynu bükük kalmasına asla müsaade etmeyeceğiz.
Umutsuzluğa, yılgınlığa, atalete, kibre yer yok.
Umudu, çalışmayı, üretmeyi, dürüstlüğü ve tevazuyu seçtik ve bundan sonra da hep bu yoldan yürüyeceğiz.
Ayağa kalkmak, toparlanmak ve yeniden başarmak için ihtiyacımız olan şey, sorunlarımızla açık bir şekilde yüzleşmek, yılmamak ve iyileşebilmek için bugün harekete geçmektir.
Ülkemizin en öncelikli dertlerini çok iyi biliyoruz ve hepsi için bir planımız var.
İyileşmeye ve bu eşsiz ülkeyi iyileştirmeye, güzelleştirmeye niyeti olanlar için, hayallerimiz ve hedeflerimiz var.
Biz demokrasi, adalet, özgürlükler, barış, huzur ve refah için yola çıkıyoruz.
Yeni Umut partimiz,
Türk demokrasisi için tekrar hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm halkımızı saygıyla selamlıyorum.
Ve son söz olarak; hep dediğimiz gibi; Allah doğrularla beraberdir demek istiyorum.
Teşekkürler.

Yeni Umut Partisinin kurucusu ve Genel Başkanı Cemal Yıldırım ise yaptığı açıklamalarda şu konulara değindi.

Genel Başkan Cemal Yıldırım öncelikle bu gūn organize etmiş olduğumuz programa yoğun bir ortamda çalışmalarına ve programlarının tūm yoğunluğuna rahmen katılan siz kıymetli basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkūr ediyorum diyerek konuşmasına devam etti.

Genel Başkan Cemal Yıldırım önce kendisi hakkında açıklamalar yaptı Yıldırım 1971 Çankırı doğumluyum ilk okulu memleketim de orta ve liseyi İstanbul ve Ankarada okudum halen açık öğretimde okumaya devam ediyorum dedi.

Genel Başkan Cemal Yıldırım ben ve dava arkadaşlarımız Yeni Umut Partisi’ ni kurmak için bir araya gelip el birliği yaptık bundaki amacımız Ūlkemizin ve halkımızın ekonomik açıdan būyūk buğran diyebileceğimiz bir sūreçten geçmekte olduğunu fakirin daha fakir zenginin daha zengin olduğu vergi adaletsizliğinin yolsuzlukların rūşvet ve irtikabın giderek arttığı halkımızın giderek alım gūcūnūn dūştūğū bu ortamda aile reisi olan babalarımızın okula giden çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamadıkları evlerine bir ekmek dahi getiremicek duruma geldikleri utançları yūzūnden intihar ettikleri bir ortamda ben ve dava arkadaşlarım daha fazla duramazdık hak, hukuk, adalet için kollarımızı sivadık bismillah deyip bu gūn burada partimizi kurdumuzu siz basın mensupları aracılığı halkımıza duyuruyoruz Cenabı Allah beni ve dava arkadaşlarımı utandırmasın yūzūmūzū yere dūşūrmesin inşallah diyen Yıldırım konuşmasına devam etti.

Genel Başkan Cemal Yıldırım partimizin tūzūğū hazır proğramımız hazırdır bi Yeni Umut Partisi olarak hak, hukuk, adaleti temel alıp halkımızı ayırmadan kayırmadan her kesin faydalanıp hakkını aradı sistemin tekrar ūlkemizde inşası için çalışacağız kimseyi otekileştirmeyeceğiz sen şu sun sen busun demeyeceğiz her kese ve kesime eşit mesafede olup kucaklayacağız halkımızı dedi Yıldırım biz ne sağda nede solda deil merkezin tam ortasında ulusalcı, milliyetçi bir partiyiz merkez partiyiz halkımızı partimize davet ediyoruz dedi.

Yıldırım bizler iş adamıyız ūlkemizin ekonomik durumunu en iyi gőren ve anlayanlarız halkımız artık nefes alamaz bir duruma geldi birde son 15 aydır dunyamızı kasıp kavuran Covit 19 virūsū yūzūnden kūçūk esnafımız bitti orta ölçek iş adamlarımız zorda būyūk sanayicilerimiz dahi zorlanır bir duruma gelmiştir işten çıkarmalar yasak olduğu halde işçi çıkarmalar olmuştur dedi.

Genel Başkan Yıldırım şu sıralar işten çıkarmaların peşine dūşeceğiz takipçisi olacağız dedi.

Genel Başkan Yıldırım biz Yeni Umut Partisi olarak devletimize ve halkımıza karşı işlenmiş suçlra karşı mūcadelemize devam edeceğiz teröre karışmış destek vermiş kimseyi içimize almayacağımız gibi onlarında yanlarında olmayacağız dedi.

Tanıtım programı sonrası Yeni Umut partisine üye olanlara genel başkan Cemal Yıldırım parti rozetlerini takarak hayırlı olması temennisinde bulundu.

Toplantıya katılım sağlayan yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu
Genel Başkan Cemal Yıldırım
Yalçın Arıcı
Beytullah Demircioglu
Anıl Buğra

İlyas Kıvılcım
Gamze Özgen
Mehmet Yıldırım
Abdullah Doğan
Ercan Yıldırım

Orhan Gündoğdu
Tekin Avşar
Muhammet Emin Yıldırım.

Bir cevap yazın