Uzman Çavuşlar Global Akademi Başkanlığı İzmir BBP Yönetimi ve İzmir Alperen Ocakları Yönetimi İle Toplantı Yaptı.

KAMU VE STK HABERLERİ ÖZEL HABER

18 Eylül 2021 tarihinde Uzman Çavuşlar Global Akademi Başkanı Sayın Gafur OTURAK, İzmir Büyük Birlik Partisi il başkanlığı yönetimi ve İzmir Alperen Ocakları Yönetimi ile birlikte Uzman Çavuşların sorunları ile ilgili olarak toplantı icra ettiler.

Yapılan bu toplantıya Uzman Çavuşlar Global Akademi Başkanı Sayın Gafur OTURAK, Büyük Birlik Partisi İzmir İl Başkanı Sayın Erdem ÖKSÜZ, BBP İl Başkan Yrd. Sayın Yavuz TAÇ, BBP İl Başkan Yrd. Sayın Feramuz TURNA, BBP İl Başkan Yrd. Sayın Mehmet EMRE , BBP İl Sekreteri Sayın Av. Yasin YARDIMCI İle Alperen Ocakları İzmir İl Başkanı Sayın Eyüp KUZUCU, Katılmıştır.

Söz Konusu İstişare toplantısında Uzman Çavuşlar Global Akademi Başkanı Sayın Gafur OTURAK; Uzman Çavuşların Sorunları ve Giderilmesi Gereken Konular Hakkında Bilgi Alışverişinden ve İstişarede Bulundu.
Yapılan görüşmede özellikle Emekli olup ta (6000 sayılı kanun mağduru, Açıktan Emekliler, Malulen Emekli olanlar ile terörle mücadele edip gazi sayılmayanlar) başta olmak üzere 3600 ek göstergenin Uzman Çavuş camiasına da verilmesi ve haklarından doğan sıkıntıları konusunda değinerek destek istediklerini belirtti.
BBP İzmir İl Başkanı Erdem ÖKSÜZ yaptığı konuşmada söz konusu vatan ve bunu müdafaa görevi üstlenmiş vatan kahramanı Uzman Çavuşların sorunları her zaman ilk sırada olmalı ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini ve bu yolda Vatanını savunan bu camianın sorunlarının ve eksik kalmış kanunlarının bir an önce verilmesi için gerekli çalışmanın en kısa zamanda yapılacağını aynı zamanda 3600 ek göstergenin analarını ak sütü gibi helal olduğunu ve konunun takipçisi olacaklarını meclisin açılması ile bu konuyu parti başkanlarına ileteceklerini söyledi.
Alperen Ocakları İzmir İl Başkanı Eyüp KUZUCU yaptığı konuşmada;
Bizler her zaman Vatan kahramanı olan Uzman Çavuşların yanlarında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini bu konuda kendi üzerine düşen görev ne ise yapmaya hazır olduklarını beyan etti.

Toplantı soncunda ivedi olarak bu konu hakkında çalışmalar yaparak gerekli üst makamlara ileterek bu konu üzerinde duracaklarını ve takipçisi olacaklarını belirttiler.
Yapılan toplantı ileri bir tarihte tekrar görüşmek üzere sona erdi.

Bir cevap yazın