Ünlü Oyuncu İbrahim ÇELİKKOL Ören’deki Yangınla Mücadelede Ön Saftaydı

GÜNCEL HABERLER MAGAZİN HABERLERİ SON DAKİKA

Türkiye’de devam eden orman yangınları 8’inci gününde. 38 ilde 163 yangın çıkarken, 152’si söndürüldü. Ülkenin dört bir yanından afet bölgesine akın eden vatandaşlar arasında ünlü isimlerde vardı. Bunlardan biri de İbrahim Çelik kol oldu. Çelikkol, Ören’deki termik santrale doğru ilerleyen yangını durdurmak için hortumla alevlerin içine girdi.

Ören’deki termik santrale doğru ilerleyen yangına müdahale edenler arasında ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol da yer aldı. Hortumu sırtına alan Çelikkol’un boyunu aşan alevlerle mücadele ettiği o anlar görüntülendi.

Şarkıcı Mustafa Sandal, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Muğla Milas’taki orman yangınından kendisine ulaşan görüntüleri paylaştı.

Sandal paylaşımında “Göcek’teyim ve yollar kapalı, olay yerine ulaşma şansım yok. Canım kardeşlerim Onur Yılmaz ve İbrahim Çelikkol Marmaris’te yangın yerinde gönüllü olarak çalışıyor. Bana gönderdikleri videoları ve mesajları aynen sizlerle paylaşıyorum. Yangın, termik santrale yaklaşmış ve durumun ciddi olduğunu belirtiyorlar. Göz göre göre buna izin vermemeliyiz. Yetkililerden acil olarak olaya el koymalarını rica ediyorum” dedi.

Çelikkol’un bu görüntüleri, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girerken, Çelikkol’a destek yağdı. İşte sosyal medyada Çelikkol hakkında yapılan paylaşımlardan bazıları:

“İbrahim Çelikkol, sen ve senin gibi yiğitlerin hakkı ödenemez. Allah yardımcınız olsun.”

“İbrahim Çelikkol alevlerin ortasında en önde. Helal olsun, 1000 kere helal olsun”

“Ne güzel oyuncularımız var. Hepsine helal olsun. İbrahim Çelikkol da gönüllü olarak çalışıyormuş. Şahan Gökbakar, Ahsen Eroğlu, Alperen Duymaz ve daha birçok isim, iyi ki varsınız”

“Kazandığın her kuruş helal olsun… #ibrahimcelikkol #sahangokbakar ve elini taşın altına koyan tüm Atatürk çocukları…”

“Peygamberimizin şu sözü aklıma geldi. Vicdanı olmayanın ibadeti de kabul olmaz. Önce Vicdan lazım ayağına taş değmesin #ibrahimÇelikkol kardeşim. Allah seni her iki Dünyada az olanların yanına alsın. Tarih az olanları yazar çok olanları değil”

Bir cevap yazın