Uğurtan Sayıner hayatını kaybetti…

GÜNCEL HABERLER MAGAZİN HABERLERİ

‘Bizimkiler’ dizisinde ‘Cemil’ karakteriyle hafızalarda yer edinen oyuncu Uğurtan Sayıner, yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle 77 yaşında hayatını kaybetti.

90’lı yılların kült dizisi ‘Bizimkiler’de ‘Sevim koş!’ repliğiyle hatırlanan ‘Cemil’ karakterini oynayan Uğurtan Sayıner‘in yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Bizimkiler dizisinde ‘Galip’i oynayan Mehmet Gülerbaşlı, Uğur Sayıner’in vefat haberini Instagram hesabında duyurdu. Gülerbaşlı paylaşımında, “Dostum, arkadaşım Uğurtan Sayıner’i kaybettik. Işıklar içinde uyusun” notunu düştü.

77 yaşındaki Uğurtan Sayıner, eşi Sevim Hanım’dan boşanmıştı ve İzmir’de yalnız yaşıyordu. Hande ve Tansu iki çocuğu bulunuyordu.

GEÇEN YIL HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Yaşlılığa bağlı hastalıkları nedeniyle 6 Ağustos 2020 günü durumu ağırlaşan Uğurtan Sayıner, sanatçı dostlarının yaptığı çağrı üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Eşrefpaşa Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi edilmişti.

Uğurtan Sayıner, 2016 yılında katıldığı bir televizyon programında duygusal anlar yaşamıştı. O programda Bizimkiler setini çok özlediğini belirten usta oyuncu, şunları söylemişti:

“Sette çok eğleniyorduk. Orası bir aileydi. En çok Ercan’la eğlenirdim. O benim kadim dostum. Beraber tiyatro yaptık. Bizimkiler’de herkes kendinden bir şey buldu. Her apartmanda bir tane kapıcı Cafer var. Sanırım Cemil ile benzer yönlerimiz oldu. Ben hiç içki içmezdim, bir süre sonra içki içer oldum.”

Bir cevap yazın