THY yurt içi uçuşlarındaki ikram menüsünü yeniledi

Türk Hava Yolları (THY), iç hat uçuşlarında "ekonomi" ve "business" sınıflarında sunulan yolcu ikram menülerinde yenilikler yaptı.

THY yurt içi uçuşlarındaki ikram menüsünü yeniledi

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, "business" kabininde sunulan yemeklere ev yapımı omlet seçenekleri, farklı yumurtalı kahvaltı alternatifleri, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden meze seçeneklerine ek olarak, mangal ateşinde pişmiş Adana kebabı, ızgara çeşitleri, ev yapımı mantı, günlük taze makarna gibi yeni lezzetler eklendi.

Ekşi mayalı ekmek seçeneğinin yanı sıra, yeni sandviç alternatifleri de sunulmaktadır. THY, geleneksel Türk mutfağından ve dünya mutfaklarından yemekleri bir araya getiren menülerde kullanılan ürünlerin %80'ini yerli tedarikçilerden temin etmektedir. Menülerde Trabzon tereyağı, Ezine peyniri, Rize çayı, Karadeniz yöresinden kuru fasulye gibi yöresel ürünlere de yer verilmektedir.

Sağlıklı beslenme trendlerini takip eden THY, protein, sebze, meyve ağırlıklı ve daha az karbonhidratlı menüler oluşturmaktadır. Uzman aşçılar tarafından her gün taze ürünlerle butik olarak hazırlanan yemekler, yolculara özel olarak sunulmaktadır. THY, kendisine özgü yolcu memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını yenilediği menüleriyle devam ettirmektedir.