SPOR TOTO SÜPER LİG VE SPOR TOTO 1. LİG KUPASI SPOR SEVERLERE TANITILDI

SON DAKİKA SPOR HABERLERİ

Spor Toto Süper Lig 2020-2021 sezonunu tamamlamak üzereyiz. Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yarışındaki 3 büyük kulübümüzün kıyasıya mücadelelerini izlemek, son haftaya gelinmesine rağmen şampiyon takımın belli olmaması bizleri ve tüm futbol severleri oldukça heyecanlandırmaktadır. Bu heyecanı bizlere yaşattıkları için tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum.

Mücadelenin devam ettiği önümüzdeki maçlarda da takımlarımıza başarılar diliyorum. Süper Lig’de sezon boyunca mücadeleye devam eden ancak düşme potasındaki takımlarımızın da bu çabasını takdir etmemek mümkün değil. Bu vesile ile de bu takımlarımıza başarılar diliyorum.

            Spor Toto 1. Ligde de eşine az rastlanır kıyasıya bir yarış izledik. Spor Toto 1. Lig’den Spor Toto Süper Lig’e yükselen Adana Demir Spor ve GZT Giresun Sporu tebrik ediyorum. Play off’a kalan Yılport Samsun Spor, Altay Spor, Altınordu Spor ve İstanbul Spor kulüplerimize de başarılar diliyorum.

   Spor Toto Teşkilat Başkanlığı olarak geçmişte olduğu gibi bugün de ülke sporumuzun gelişmesi adına tesis yatırımlarımızı, tüm spor branşlarındaki federasyon ve kulüplerimize yardımlarımızı ve desteğimizi sürdürmekteyiz.

 2010 yılından bu yana Spor Toto Teşkilat Başkanlığı olarak Türk Futboluna isim sponsorluklarımız devam etmektedir. 2020-2021 sezonuna da isim sponsoru olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

            Spor Toto Süper Lig Kupa Bilgilerimizi de kamuoyunun bilgisine sunuyoruz,

            Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da şampiyonluk kupalarının ana esin kaynağı, eşsiz geometrik şekli ile şık bir motif olarak asırlar boyu Türk sanat eserlerini süsleyen Selçuklu Yıldızı oldu. Orta Asya’dan Anadolu’ya uzanan Türk Kültürünün içerisinde yer alan bu yıldız; merkezde sekiz köşeli yıldızın kollarından kırık çizgilerle gelişen geometrik kompozisyon olarak sunulmaktadır. Merkezi tek bir birimden çoğalarak ve tekerrür ederek bütünü oluşturması adına “birlik ve beraberliği” temsil etmektedir.       

            Spor Toto Süper Lig Şampiyonluk Kupası’nın boyu 74cm, toplam ağırlığı 10 kilo 300 gramdır. Kupanın 9.300 gramı 925 ayar gümüş, 1000 gramı ise 925 ayar gümüş üzeri altın kaplama olarak üretilmiştir.

            Spor Toto 1. Lig Şampiyonluk Kupası’nın boyu ise 64cm olup, toplam ağırlığı 5850 gramdır. Ana malzeme pirinçtir. Kupa pirinç madeni üzerine 0.05 micron gümüş üzeri kaplama korumalı olarak üretilmiştir. Top kısmında 0.05 micron has altın kaplama kullanılmıştır.

            Sezonun tüm Lig Şampiyonlarını tebrik ediyor, önümüzdeki sezon ülkemizi Avrupa’da temsil edecek takımlarımıza da başarılar diliyoruz.

SPOR TOTO

Bir cevap yazın