Selamet Uluslararası İnsani Yardım Derneği Kazakistan’da Mağdur Kalan Vatandaşımızın İmdadına Yetişti.

BİLGİ HABER GÜNCEL HABERLER ÖZEL HABER SON DAKİKA

24.09.2021 tarihinde; Kazakistan’ın Başkenti Astana’da İş insanı tarafından yurt dışına götürülen işçilerden olan mağdur olduğunu ve Uçak biletini aldığını fakat Türkiye’ye dönebilmek için PCR testinin 72 saat öncesinden olunması gerektiği ve bu olmadığı takdirde uçak biletinin yanacağını bu yüzden acil maddi desteğe ihtiyacı olduğunu bildirdi.

Konuya ilişkin olarak Selamet Uluslararası İnsani Yardım Derneği İzmir İl Başkanı Mehmet ATMACA mağdur edilen vatandaşımız ile görüşen durumu derhal incelemeye alınmıştır.

Kazakisatan’da Mağdur Kalan Vatandaşımızın Durumu İncelenmek ve araştırılmak aynı zamanda mağduriyetin giderilmesi adına; Selamet Uluslararası İnsani Yarım Derneği İzmir Gençlik Kolları görevlendirilmiştir.

Selamet Uluslararası İnsani Yarım Derneği İzmir Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı inceleme ve araştırmalar durumunda durumun ciddiyet kazandığını ve vahim bir durumda olduğunu rapor ederek gerekli maddi desteği sağlayarak Vatandaşımızın mağduriyeti giderilmiş oldu.

Bu şekilde mağdur edilen Vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletirken duyarlı bir şekilde konuya müdahale eden Selamet Uluslararası İnsani Yarım Derneğine şükranlarımızı sunarız.

Bu tür STK’lara desteklerimizi esirgemeyelim lütfen. İyi ki varsınız.

Bir cevap yazın