Muhsin Yazıcıoğlu'nu kabri başında anıldı

MİLLİ Yol Partisi, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu, ölümünün 14'üncü yıl dönümünde kabri başında andı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nu kabri başında anıldı

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde, 25 Mart 2009'da helikopter kazası sonucu beraberinde 5 kişi ile hayatını kaybeden BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için Taceddin Dergahı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ve partililer ile kardeşi Yusuf Yazıcıoğlu da katıldı. Anma töreninde yapılan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Çayır ve partililer Yazıcıoğlu'nun kabrine karanfil bırakarak, dua etti.

'BU İŞİN PEŞİNİ ASLA BIRAKMAYACAĞIZ'

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, açılan hiçbir davanın esasa dokunmadığını ifade ederek, "Açılan mahkemelerde suikast ile ilgili herhangi bir iddianame hazırlanmadı. Şu anda halihazırda Kahramanmaraş’ta görülen hırsızlık davası dışında herhangi bir dava söz konusu değil. Esas dava, yani Muhsin Başkanımızın şehit edilmesi ile ilgili herhangi bir iddianame, soruşturma veya dosya söz konusu değil. Üzülerek ifade ediyorum ki; birileri bu işin kaza olduğunu söyleyerek toplumu rencide etmekte. Bu ülke asla faili meçhuller ülkesi olmamalıdır. Tıpkı Sinan Ateş cinayetinde olduğu gibi insanlar ölüyor, insanlar öldürülüyor arkası, önü yok. Biz Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava arkadaşları asla ve asla bu işin peşini bırakmayacağız. Birileri usanmamızı veya geri çekilmemizi bekliyorsa, boşuna bekliyor. Bu millet Muhsin Yazıcıoğlu aşığı, bu insanlar onun dava arkadaşları. Biz bıkmayacağız, usanmayacağız, 'yeter' demeyeceğiz, birilerinin bize dayatmasını asla kabul etmeyeceğiz. Halihazırda hırsızlık davasında yargılanan bir sanık çıkıp diyor ki; ‘ben daha önce ordu mensubuydum, mühendistim; ben bu davada yargılanıyorum. Ama benim görüşüme ve bilgime göre bu dava suikasttır’ diyor. Ne olursa olsun, bu dava aydınlatılacaktır. Onun için biz siyaset yapıyoruz" dedi.

Anma törenine, Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ve yakınlarının yanı sıra, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Alperen Ocakları mensupları, partililer ve sevenleri katıldı.

Destici, burada yaptığı konuşmada, hemen hemen her gün şehit haberlerinden dolayı buruk ve üzgün olduklarını ifade etti.

Yazıcıoğlu'nun kendisinden önce vatanını, milletini, devletini, Doğu Türkistan'da, Kafkaslar'da, Balkanlar'da, Filistin'de, Suriye'de yaşayan mazlumları, Güneydoğu'daki asker ve polisleri düşünen bir lider olduğunu belirten Destici, "Bizler şahidiz ki o bir şehittir. Bizler şahidiz ki o tertemiz bir Müslümandır. Bizler şahidiz ki o tam iman etmiş bir mümindi. Tevekkül ederdi, o hayrın da, şerrin de Allah'tan geldiğine iman eden bir Müslümandı." diye konuştu.

"İnandığı değerler için siyaset yaptı"

Destici, Yazıcıoğlu'nun dünya menfaati, koltuklar, kendi ve ailesinin istikbali için siyaset yapmadığını, inandığı değerler, davası, ülkesi ve milleti için siyaset yaptığını söyledi.

Destici, Yazıcıoğlu'nu ve beraberinde yaşamını yitirenleri rahmet, minnet ve şükranla andıklarını sözlerine ekledi.

Anma programında Destici, Kuran-ı Kerim okudu, Yazıcıoğlu'nun kabrine kırmızı, beyaz karanfiller bıraktı.

Törende, yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü.