”Herşey Güzel Olmadı” Diyor Ankara’lılar

GÜNCEL HABERLER KÖŞE YAZISI ÖZEL HABER SİYASET HABERLERİ SON DAKİKA

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçimlerde Ankara için büyük projeler sunmuştu.

Seçim Üzerinden yıllar geçmesine rağmen verilen vaatler yapılmayıp, aksine hazırda yapılmış olanlarda hizmeti aksatacak şekilde çalışan işlevsel halkın yararına olan şeylerde durduruldu.

Özellikle Ankarıların kızgın olduğu durumlar;

  • Toplu taşıma araçları işlevlerini tam olarak getirmeyip ek seferler konması gerekirken, aksine toplu taşıma araçlarında insanlar ten tene değecek şekilde seyahat etmekte, buda pandemi döneminde çok tehlikeler doğurmaktadır.
  • Şentepe bölgesinde toplu taşımayı hafifletmek için yapılmış olan teleferik pandemi döneminde durduruldu. Bu fırsat bilinerek bir daha açılmadı. Neredeyse Ankara’nın simgesi haline gelmiş bir yapıdır.
  • Şentepe bölgesinde sık sık sular kesilmek de olup işin garip tarafı insaların işinden gelip bir duş alma ihtiyacı olduğu saatlerde başlamaktadır.
  • Daha önceki yönetimde Ankara şehir şebekesi sularının içilir olması ve teminat olarak su faturalarının üzerinde Su İçilir yazısı vardı ve sular rahatlıkla içilebiliyordu. Şuan günümüzde sular içilmiyor.
  • Ankara da Su faturaları zamları çok fazla, su ucuz olacaktı ama sular ucuz değil.
  • Ankara nın simgeleri haline gelen leziz Halk ekmek ucuz ve lezzetliydi. Günümüzde Halk Ekmeğin lezzet olarak kalitesi düştü ve gariban halkın aldığı ekmek aşırı pahalandı. Artık Halk Ekmeği değil elit ekmeği söylemlerinde bulunmaktadır. Ankara halkı.
  • Ankara nın caddelerine asfalt atılma işlemi çok yavaş ilerliyor ve kazılan yollar araçlara zarar vermektedir. Ayrıca asfalt dökümü yapıldıktan bir kaç ay sonra tekrar asfalt bazı firmalar tarafından kazılarak yamasız bırakılıyor, uzun süre sonra tekrar yama yapılıyor ama o süre içinde araçların lastikleri zarar görüyor.
  • Halk soruyor başkanım belediye aldığı bir sürü vergiler var. Dökülen o asfaltın parasını neden zor bela borç harçla almış evim var diye sevinirken sizin yaptığınız yolun parasını halk ödüyor o zaman asfaltı siz döktürmeyi vatandaş kendi parasıyla binanın önüne asfalt yaptırsın şeklinde Ankaralılar sitemli sözlerde bulunuyor.
  • Ankara da kar yağmadan önce Karla Mücadele Araçları yüksek kesimlerde nöbet tutmaktadırlar. Kar yağmaya başladı mı ne kar mücadele araçları nede tuzlama araçlarının bulunmadığını bu sebeple buzda ve karda kayan araçlarının hasar gördüğünü, Yağmur zamanında logarların bakımsız olmasından dolayı logarlar en ufak yağmur yağışında tıkandığını ve her yeri su bastığını Ankaralı vatandaşlarımız bildirmektedir
  • Ankara halkı ilaçlama araçlarını sık göremediklerini ve arkasından çok az bir şeyler bıraktığını eskiden daha çok güçlü ilaçlama yapıldığını sinek ve haşerattan kurtulduklarını söylüyorlar. Şimdi ise ilaçlama yetersiz ve sinek böceklerin çok fazla olduğunu aktarmaktadırlar.

Ankara halkı bu şikayetlerini dile getirmişlerdir, ”Her Şey Güzel Olmadı” söyleminde bulundular.

Bir cevap yazın