Libyada Görevden Alınan 56 Kahraman Uzman Çavuş

DÜNYA HABERLERİ GÜNCEL HABERLER KAMU VE STK HABERLERİ ÖZEL HABER SİYASET HABERLERİ

Hakkı yenerek, mobbing uygulanarak, haksızlık ve adaletsizliğe maruz kalan, mesnetsiz yere sözleşmeleri feshedilen kahraman Uzman Çavuşlarımızın sonuna kadar gazetemiz olarak yanlarındayız.

BİR MİLLET, BİR ORDU BİR AYIP
Yer : Libya Tacura bölgesi.

Av. ORHAN ERDAL‘ın yazısı :

Libya devletine barışın korunması için Ülkemizden gönderdiğimiz kahraman askerlerimiz!!!
Geçen hafta Libya görev kuvvetinde görev yapan tamı tamına 56 tane uzman Çavuş kardeşimiz sözleşmeleri feshedilerek çok sevdikleri meslekleri ellerinden alındı. Onlar mesleklerinden oldu fakat bizlerde Türk Milleti olarak 56 kahraman askerimizden olduk. Bu arkadaşlarımız neden mi atılmışlar? aldığımız duyum ve bilgilere göre : Bir yarbay almış birliği karşısına Uzman Erbaşlara hitaben “siz aldığınız parayı hakketmiyorsunuz, bu TSK ne generaller yedi, siz hiçbir şeysiniz, beni istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz, 9 sene hukuk şubede çalıştım sizi meslekten atmam 5 dakika, dışarıda sizin yerinizde olmak isteyen binlerce kişi var” demiş. Sonra da yarbay bununla kalmayıp Kahraman Türk Askerine Libya askerlerinin çöplerini toplatmış…

Yine aynı birlikte görevli bir üsteğmen uzman Erbaşlara hitaben: “size burayı dar ederim, bu bölüğün benden çekeceği var, eğer size burayı dar etmezsem bu rütbeyi sökerim, size burada kan kusturacağım, sizi sahilde carettalar gibi süründüreceğim” diyor. Aman Allahım bu ne kin, öfke… İnsan çatışmada sırtını dayayacağı silah arkadaşına bu kadar nefret kusar mı…

56 uzman arkadaşımız da bu söylenenleri haklı olarak gururuna yediremeyip CİMER e şikayet etmiş. Komutanlık da 3269 Sayılı Uzman Erbaş kanunu 19.madde hükümlerine göre (Askerlik mesleği değerlerini sergilemede istenilen düzeye ulaşamaması) sözleşmeleri feshedilmiş…Şimdi buradan öncelikle uzman Çavuş kardeşlerimize Kahraman Türk Askerlerine bu şekilde hitabeden komutanlarına sesleniyorum :Türkiye Cumhuriyeti Hukuk devletidir. TSK da kimsenin babasının şahsi malı değildir. TSK’nın asıl ve tek sahibi Türk Milletidir. Sanki TSK nın sahibi gibi haddinizi aşan konuşmalar yapamazsınız, hukuka aykırı emir veremezsiniz. TSK da görevli erinden generaline herkesin bir görevi vardır o görevi namusuna şerefine yakışır bir şekilde yapar ve sonrakine devreder. Kimse emri altındaki personele babasının fabrikasında çalışan işçi muamelesi yapamaz. CİMER e başvuru yapmak Tüm vatandaşların hakkı olduğu gibi Uzman Erbaşların da hakkıdır.

Ve daha da önemlisi ne biliyor musunuz? Hiç kimse ama hiç kimse Türk Askerini diğer ülke askerlerinin yanında aşağılayamaz, Küçük düşüremez…Bu sorun sadece 56 uzmanın sorunu değil evlatlarını allayıp pullayıp Libya ya gönderen Türk Milletinin sorunudur.

TSK ya yakışan bu ayıbı temizlemektir. Hukuki süreci şahsen sonuna kadar takip edeceğim. Av. ORHAN ERDAL

1-2 Kişi Olsalar Tamam da 56 Uzman Çavuş olduğu zaman demek ki burada büyük bir sıkıntı var. Bu yiğitler emre itaatsizlik yaptılarsa neden mahkemeye verilmemişler, spora çıkmadılarsa neden tutanak tutulmamış da kendilerinden istifade edemiyoruz diye atılmışlar.

Bu yazıya istinaden yapılan araştırmalar sonucu Emekli Olan Uzman Çavuşların Haklarını arama mücadelesi veren bir platform olan Uzman Çavuşlar Global Akademi Başkanlığı Twitter üzerinden #56KahramanUzmÇvş heştek açarak binlerce destek görerek 2 gündür gündemde kalmaya devam etti, burada siyasiler, bürokratlar, sanatçılar ve avukatların yanı sıra emekli olmuş uzman çavuşların büyük bir desteklemeri sonucu çığ gibi dayanışma devam ediyor.

Resim
Resim

İlginç olan diğer bir konu bu konuda bazı troller bu desteklemeleri trollemeye ve karşı atak yaparak engellemeye çalışmalarıdır. Buda hemen akla bunlar FETÖ Terör örgütünün kırıntılarımı, yada Ak Parti oy kaybına uğraması için bu kitlenin aileleri ile 3 Milyon civarı oy potansiyelini kışkırtarak Ak Partiye ve hükümete düşman mı yapmak. Bu konuyla büyük bir ihtimal İç İşleri Bakanlığı ilgilenecektir.

Basın olarak hep şehit haberi yapmak yerine bu kahraman evlatlarımızın iyi günde kötü günde hep yanlarında olarak desteklerimizi esirgememek lazım. İslamın Son Ordularıdır bunlar.

Bir cevap yazın