Kozan Baraj Gölünde Su Seviyesi Artması İle Doğa Turizmi Canlandı

Adana'nın doğal güzellikleri arasında yer alan Kozan Baraj Gölü, Mart ve Nisan aylarındaki yoğun yağışlarla birlikte doluluk duygusunu yükseltmekti. İlçede yaşayanlar, Kozan Baraj Gölü'nün doluluk zirvesi yüzde 25'ten yüzde 37'ye yükselmesiyle birlikte doğa turizmi için harika bir fırsattan gelmeni dile getiriyorlar.

Kozan Baraj Gölünde Su Seviyesi Artması İle Doğa Turizmi Canlandı

Yemyeşil doğası ve berrak sularıyla elde ettiğine muhteşem bir deneyim sunan Kozan Baraj Gölü, artan su seviyesi ile birlikte daha da görkemli bir hale büründü.

Yüzde 25’e düşen Kozan Baraj Gölünün su seviyesi, yağışlar sonrası yüzde 37’ye kadar yükseldi. Yükselen su seviyesinin ardından ilk tekne turu düzenledi. Doğa turizminde narenciye bahçelerinde yükselen ilçedeki doğal parfüm kokusu kent genelinde ziyaretçilerini karşılarken baraj gölü ve doğal su kaynaklarında yükselen su seviyesi ilçede doğa turizminde hareketliliğe neden oldu.

Tekne Kaptanı Ahmet Öz, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın öncülüğünde doğa turizmine kazandırılan Dağılcak Tabiat Parkı ve Kozan Baraj Gölünde doğa turlarının başladığını ifade ederek “Bu yıl kurak geçen dönem sonrası baharda etkili olan yağışların ardından baraj gölümüzde su seviyesi yükseldi. ilk deneme turunu tamamladık. Önümüzdeki süreçte yine bahar yağmurları ile bu seviyenin daha yükseleceğini umuyoruz. Bahar ve yazın yoğun doğa turu düzenlenen ilçemizde tekne turu bayramda da devam edecek" diye konuştu.Kozan’da hafta sonu tatili için gelen Beste Selekoğlu, “Adana merkezde yaşıyorum. Burayı gördüm çok beğendim. Çok güzel bir doğası var. Hayran kaldık” dedi.