Global Akademi, Uzman Çavuş Dernekleri Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

GÜNCEL HABERLER KAMU VE STK HABERLERİ ÖZEL HABER

Uzman Çavuşlar Global Akademi çalışma grubu başkanı Strateji Uzmanı Gafur OTURAK gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulundu.

Sayın Başkan Gafur OTURAK’ın Açıklamaları;

Bu güne kadar emekli olmuş, fedakar, canını ortaya koyarak vatan için canını bile göze kırpmadan vatanı için canını verecek olan, başkasının çocukları ağlamasın diye kendi çocuklarının ağlamasını bir borç bilerek kanının son damlasına kadar vatanını milletinin güvenliğini sağlamış olan kahramanlarımızın özlük haklarını aramak vaadi ile kurulmuş derneklerin bu güne kadar hiç bir iş yapmayıp aksine zararı dokunan, camiamızın duygularını sömürerek ve kullanarak mantar gibi bir çok dernekler ve federasyon kurulduğunu.

Bunlarında kanuna aykırı ve usulsüz faaliyetler gösterdiğini bunların belgelendirilerek gerekli mercilere suç duyurunda bulundukları belirttiler.

Uzman Çavuşlar Global Akademi Platformunun sadece kendilerinin hiç bir menfaat beklemeden bu kötü amaçlar için kurulan derneklerin yaptıkları kanunsuzlukları ve usulsüzlükleri ortaya çıkararak artık bundan sonra hiç bir şekilde bu derneklerin ve federasyonun yeni kurulacak olan STK Kamu yararına dernek de yer almamalarını, Camiaya ve Silahlı Kuvvetlerin adının zedelenmemesi için bu rütbenin adının kirlenmemesi, zarar vermemeleri için mücadelelerine devam edeceklerini bildirdiler.
Uzman Çavuşlar Global Akademi Platformunun kendi başkanlığını kendisinin yönettiğini ve yardımcısı İsmail KARABULUT ve Sosyal Medya Birim Başkanı Sosyal Medya Uzmanı ve Araştırmacı Gazeteci Selçuk İNAN ile birlikte bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceklerini, yeni oluşumda yer alma planları yapan dernekler ve federasyon hakkında gerekli işlemleri başlattıklarını muhabirimize aktardı.

Bundan sonra yeni kurulacak olan kamu yararına dernek de temiz, dürüst, kanun ve nizamlara uygun hareket edecek olan ve Silahlı Kuvvetlerimizin adını lekeleyecek en ufak bir hareketten kaçınacak yönetime geçmesi için mücadeleye devam edeceklerini ve bu mücadelenin adını ”DİKLENMEDEN DİK DURANLAR” olarak adlandırdığını ifade ettiler.

Bir cevap yazın