Global Akademi Başkanı Sayın Gafur OTURAK Başkan 6000 Sayılı Kanun Madurlarına Yapılan Haksızlıklar İle…..

GÜNCEL HABERLER KAMU VE STK HABERLERİ ÖZEL HABER SON DAKİKA

Bu gün Emekli Olmuş Kahraman Uzman Çavuşlarımızın 6000 sayılı kanun ile yanlış planlama sonucu bu kanunla ve iyileştirmeye gidilmesi için yapılan kanunun da hayatlarında hiç bir şey değişmediğini aksine daha çok sıkıntılar oluşturduğu konusunu Haber Alma Ajansının misafiri olan Uzman Çavuşlar Global Akademi Arge ve Strateji Başkanı Sayın Gafur OTURAK başkan;

Kendisininde 6000 Sayılı kanun mağduru oluğunu ve Yardımcısı Sayın İsmail KARABULUT’un açıktan emekli olduklarını ve bu mağduriyetlerinin hiç bir şekilde düzelmediğini beyan etti.
SAYIN GAFUR OTURAK BEY ŞU ŞEKİLDE AÇIKLAMADA BULUNDULAR;

6000 SAYILI KANUN MAĞDURLARI OLARAK

Biz geçmişte 6000 sayılı kanun mağduru Uzman Çavuşların sorunlarını ulusal kanallardan gündeme taşımak için değişik şekillerde bu sorunu anlatırdık. Şimdi sıra 45 yaş nedeniyle erken emekli edilen Uzman Çavuşlar için 1 derece, 6000 sayılı kanun mağduru Uzman Çavuşlarımızın geçmişe dönük kayıtları ve 3600 ek göstergenin Uzman Çavuş teşkilatına kazandırılması durumu olacak.

3 ncü derecede kalan Uzman Çavuşlarımıza çalıştığımız için 1 kademe istemiyoruz. Yok öyle bir şey. Biz 45 yaşında Erken emekliliğe sevk edilen o dönem emekli edilen Uzman Çavuş kimliği verilen uzman çavuşlarımıza, açıktan emekli edilen uzman çavuşlarımıza, sivil memur emeklisi gösterilen uzman çavuşlarımıza, kısaca 90 ‘li yıllarda kanundan kaynaklanan hatalar nedeniyle 45 yaşında emekliliğe sevk edilen Uzman Çavuşlarımızın tamamı için 1 derece istiyoruz. Bugün 55 yaşına kadar çalışan Uzman Çavuşlar ile 45 yaşında erken emekliye sevk edilen Uzman Çavuşlar arasında 3 derecelik bir fark var. Geçmişte de birçok hakkımızı biz itiraz ederek gündeme getirerek kazandık. Bugün de 1 dereceyi Allah’ın izniyle geçmişte 45 yaş nedeniyle mağdur edilen uzman çavuş kardeşlerimize kazandıracağız.

Bu konun haricinde bayramdan sonra Milli Savunma Bakanlığından bir kaç kademeden yöneticilerden Ankara da bulunan Sosyal Medya Birim Başkanı Selçuk İNAN’ın şahsen bireysel olarak Global Akademi Başkanlığı adına randevu talebinde bulunduklarını bu talebin durumuna göre hareket edeceklerini şimdilik randevunun cevabını beklediklerini belirttiler.

Bir cevap yazın