Elmalı davası olayı nedir? Elmalı davası resimleri, mektup, ifadeler, iddialar doğru mu?

GÜNCEL HABERLER SON DAKİKA

Elmalı davası olayı nedir? Elmalı cinsel istismar davası resimleri mektup ve ifadeler gerçek mi? Elmalı davası olayı son dakika gelişmeleri haberimizde,

Elmalı davası olayı sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Davada çıkan karar sosyal medya kullanıcılarından tepki çekerken Twitter gündeminde elmalıdavası, Elmalıda2Cocuk Etiketleri TT listesinde ilk sıraya yerleşti. Davada yeni kararların alınması ile birlikte yeniden gündeme gelen olay sonucunda vatandaşlar yoğun tepki gösterdi. Peki Elmalı davası nedir? Elmalı davası resimleri gerçek mi? Elmalı davasında tahliye edilenler kimler?

Antalya’nın Finike ilçesinde 10 ve 7 yaşındaki iki kardeşin cinsel istismara uğraması şiddet görmesi olayı ile başlayan Elmalı davası son dakika gelişmeleri yeniden sosyal medyanın gündeminde. Davada Verilen kararlar ile birlikte sosyal medya ayağa kalkarken olayın şüphelileri anne ve üvey baba serbest kaldı. Bunun üzerine sosyal medya kullanıcıları Twitter’dan tepkilerini dile getirmeye başladı. Kısa süre içerisinde konu ile ilgili açılan #elmalıdavası #Elmalıda2Cocuk Etiketleri TT listesinde ilk sıralara yükseldi. 

Peki Elmalı davası nedir? Elmalı davası resimleri ve mektup gerçek mi?

ELMALI DAVASI OLAYI GEÇMİŞİNE?

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında babaanne G.S. Balıkesir’de savcılığa başvurarak o dönem 6 ve 9 yaşında olan iki torununun annesi ve üvey babaları tarafından cinsel istismara uğradıklarını iddia etmiş ve şikayetçi olmuştu. O dönem baba annelerinin yanına alınan iki çocuğun ifadesi çocuk izlem merkezi tarafından alındı. Çocuklar ifadelerinde üvey babaları bunun yanında annelerinin ilişkisi olduğu başka erkek tarafından cinsel istismara uğradıklarını anlattı. Başlarından geçen olayı resimlerle de çizerek anlatan çocuklar koruma altına alındı. Ayrıca olayda cinsel istismarla birlikte şiddet iddiaları da gündeme geldi.

ANNE VE ÜVEY BABA TUTUKLANDI

Elmalı davası resimleri o dönemde sosyal medyada gündem olmuş çocukların yaşadığı şiddeti anlatması uzun süre boyunca konuşulmuştu. Olayın ardından anne ve üvey baba tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Haziran ayında yaşanan olaydan sonra davanın üçüncü duruşması görüldü. Ancak mahkeme son duruşmada hiç kimsenin beklemediği bir karar verdi.

ELMALI DAVASININ BAŞ ŞÜPHELİLERİ SERBEST

Elmalı davası olarak bilinen olayda tutuklu yargılanan anne ve üvey baba dün görülen duruşma sonucunda tahliye edildi. Mahkemede ifade veren anne ve üvey baba çocukların yalan söylediğini iddia edince hakim tahliye kararı verdi. Ancak bu gelişme sonrasında sosyal medya ayağa kalktı. Twitter’da birçok kullanıcı tepkilerini dile getirirken iki çocuğun resimlerle de anlattığı olayı sonrasında mahkemenin Nasıl böyle bir karar verdiğine kimse anlam veremedi. Mağdur avukatları da savcılığa tahliye ile ilgili gereken itirazları yaptı.

Bir cevap yazın