Dünyanın En Büyük Bayrağı

Aksaray’da dünyanın en büyük bayrağı 2023 öğrenci tarafından Ihlara Vadisi’nde açıldı

Dünyanın En Büyük Bayrağı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında Aksaray Güzelyurt’da dünyanın en büyük bayrağı 2023 öğrenci tarafından Ihlara Vadisi’nde açıldı.
 “Bir hikâyede sen yaz” mottosu ile eğitim gören 2023 öğrenci eni 45 metre, boyu 67.5 metre, kilosu ise 600 kilogram ağırlığında olan dünyanın en büyük Türk bayrağını açmanın gururunu yaşadı. 

2023 öğrencinin katıldığı programa Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Kaymakam, Belediye Başkanı, daire müdürleri ve vatandaşlarda eşlik etti.

Drone ile havadan görüntülenen etkinlikle kartpostallık görüntüler oluşurken, bayrak açımının ardından öğrenciler ve protokol Ihlara Vadisi’nde yürüyüş gerçekleştirdi. 


Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında Aksaray Ihlara beldesinde düzenlen dünyanın en büyük bayrağı açma programına katılan gençlerden Mehmet Akif Ertuğrul, “Bugün Cumhuriyetimizin 100 yılında bayrağımızı dalgalandırmaktan gurur duyuyorum. Ne Mutlu Türküm diyene” dedi.


Mehmet Yasin Çevik ise “Bugün burada bir etkinliğe katıldık. Bu etkinlikte şu anda şanlı Türk bayrağımızı sergiliyoruz. Görünen o ki dünyadaki en büyük Türk bayrağı olarak geçiyor. Bu bayrağı böyle görmekten gurur duyuyorum” dedi.
Bir diğer öğrenci Sümeyye Doğan, “Şuan dünyanın en büyük Türk bayrağını tutmaktan gurur duyuyorum. Şehitlerimizin kanı ile yoğurulmuş bir bayrak arkadaşlarımla beraber bu bayrağı tutmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.