Hathor Pentalpha Locası

Hathor Pentalpha locası, dünyadaki Mason locaları içinde en etkin ve en güçlü olduğu iddia edilen ve hakkında ortaya atılan bilgilerin kamuoyunca tartışmalı olduğu söylenen Mason locasıdır.

Hathor Pentalpha Locası

Hathor Pentalpha locası,

Bir kısım kaynaklarda İtalyan Büyük Doğu Locası olarak da tanımlanan Hathor Pentalpha locası, dünyadaki Mason locaları içinde en etkin ve en güçlü olduğu iddia edilen ve hakkında ortaya atılan bilgilerin kamuoyunca tartışmalı olduğu söylenen Mason locasıdır. Hathor Pentalpha locasının varlığından İtalya'da Gioele Magaldi ve Laura Maragnani tarafından yazılan ve 2014'te basılan Massoni: La Scoperta delle Ur-Lodges adlı kitapta bahsedilmektedir. Kitapta Hathor Pentalpha Locasının dünyadaki terör olaylarında ekonomik ve siyasi krizlerde payı olduğu iddia edilmektedir. Kitapta bu ve benzeri birçok Loca hakkında yer alan iddialar birçok çevre tarafından yakın zamanda tamamen komplo teorisi ve iftira olarak tanımlanmakla birlikte, kitapta geçen bilgilerin doğruluğuna kanaat getiren birkısım görüşler de mevcuttur.

Hathor Pentalpha Süper Mason Locasının üyesi Karl Rove şunları söylemiştir: 'Biz şimdi bir imparatorluğuz. Eyleme geçtiğimiz zaman kendi gerçeklerimizi yaratıyoruz. Ve siz bu gerçeği mantıklı bir şekilde incelerken, biz tekrar eyleme geçip yeni gerçekleri yaratacağız.