Dekoratif Canlı Sıva 0505 033 0668

ŞİRKET HABERLERİ

Dekoratif canlı sıva, piyasada canlı sıva, ipek sıva, dekoratif sıva, canlı ipek sıva, yalıtım sıvası, elyaf sıva, gibi çok farklı isimlerle anılan bu dekoratif canlı sıvanın Türkiye’ye 2005 yıllarında yabancı bir firmanın üretmiş olduğu canlı sıva isminde tekstil atığı pamukçukların içine süs ek malzemeleri katılarak üretilmiş haliyle girmişti.

Halkımızın en çok googul’a sorduğu sorular; Canlı sıva nedir, canlı sıva nasıl yapılır?, canlı sıva sağlığa zararlı mı, canlı sıva nasıl sökülür?, canlı sıvanın fiyatları, canlı sıvanın modelleri, canlı sıva yaptıranların yorumları, canlı sıva yaptıranlar,canlı ipek sıva, en iyi canlı sıva markası, canlı sıva 1 paket kaç m2 yapar, gibi soruları sorgularlar. Bunları Selçuk beyden açıklamalarıyla alacağız.

Dekoratif Canlı Sıva ‘yı Geliştiren Türk İş İnsanı

EMEKLİ ASKERİN BİLMEDİĞİ BİR SEKTÖRDE YAPMIŞ OLDUĞU ATILIMLA BAŞLADI

Askeri bir birimde Rütbeli bir asker olarak emekli olduktan sonra su ve nem yalıtımı üzerinde özel kendi şirketini kurarak ticaret hayatına iş insanı olarak başladı.

Canlı sıva ismini yalıtım malzemesi olarak piyasada çok kez duymaktaydı. Canlı Sıva denilen bu malzemenin üretimini yapan bir firmayla tanıştı.

TİCARİ OLARAK CANLI SIVA PAZARINA GİRİŞ YAPMIŞTI SELÇUK İNAN

Piyasadaki adıyla Canlı Sıva ismindeki bu malzemenin çoğu firma pazarlama tekniğindeki kısaca pazarlama yalanları denilen tezleri kendisi testler bizzat yaparak analizlerini TSE Kurumuna ve bazı üniversitelere yaptırarak bu tezlerin hep yanlış olduğunu ve tezleri çürüttüğünü görerek kendisi eksik olan parçaları formilize ederek yeniden şekillendirdi.

Canlı Sıva Adıyla Anılan Malzemenin Ticari Yalanları:

Canlı sıva adıyla bir çok markanın satışında en çok söylenen satış tekniği yalanlarından;

. Piyasadaki gerçek formülü bilmeyen kendilerince üretmeye çalıştıkları bu ürünün uygulama yapılan bir duvardan istenildiği zaman başka bir duvara taşınabileceği. Bu tezde uygulama yapılan bu malzemeler içine katılan yapıştırıcı içine nüfuz ettiği malzeme ile içerisine konulan su ile en ince ayrıntıyla duvarın içine boyanın neredeyse arka katmanına kadar nüfuz eder. Sökülmeye başlanıldığında alta ki oynak zemin boya kabartılarını da içine alır ve zamanla içindeki %100 lük yapıştırma kapasitesi %50 lere kadar düşer, yeni uygulanan duvarda ise tam tutunama sağlayamayacağı için belli bir süre sonra kendini bırakır.

. Rutubet ve nemi alır su yalıtımı yapar ibaresi tamamen yanlıştır. Bu ürün kullanım gereği içerisine su ihtiva edilen ve sonra su etkisiyle hamurumsu bir kıvam alır yani suyu ve nemi görünce kendisi yumşayarak bir fayda sağlamaz, su ve nem yalıtımı için özel üretilmiş toz ve çimento esaslı kimyasallar kullanılır.

SELÇUK BEY TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN YENİ NESİL CANLI SIVA

Piyasada satılan bu türevdeki malzemeler ya teksil atığı pamukçuk yada sadece beton fiber elyafından ve tekstil atığı pamukçuklarla oluşturulmuş malzemeler. Bu tür malzemeler sert bir yüzey yapıya sahip olacağından dolayı akustik etkisi yani sesi emme ve yumuşatma özelliği olmadığından ses yalıtımına fayda olmaz.

Aynı zamanda bu sert tabaka malzeme arasında termos görevi görecek termal yapı alanı oluşturacak alan olmadığından ısı yalıtımını sağlamaz, sağlasa bile %10 dur.

Bizim kendi markamız adı altında ürettiğimiz METROPOLİS Şirketimize ait Live Plaster Dekoratif Canlı Sıva isimli markamızın formülasyonu çok maddeleri içerir. Piyasada satılan malzemelerin iç muhteviyatında 2 veya 3 çeşit ham madde bulunmaktadır. Bizim Üretimimiz olan dekoratif canlı sıva içerisinde 5 ana ham maddeden oluşmakta içinde özel formilize edilmiş malzemelerimiz yer almaktadır. Bu formülü diğer firmalar bilemediği için formülü yakalayamadıklarından ürünlerinden çok fazla bizlere veya sosyal medyalarda şikayetler oluşmaktadır dedi Selçuk Bey.

Selçuk bey ayrıca piyasada satılan malzemelerin görsel yönden zayıf olduğunu çeşitlerinin kısıtlı olduğunu kendilerinin 150 yi geçkin çeşit ve modellerinin olduğunu belirtti.

Selçuk bey; Türkiyede bütün illerin yanı sıra dünyanın bütün ülkelerinde marka olarak tercih edildiğini ve özellikle Kıbrıs yavru vatanın en çok tercih ettiği marka olduğunu beyan etti.

DEKORATİF CANLI SIVA NASIL UYGULANIR ?

Bu sorumuza cevap olarak Selçuk bey bizim kendi şirketimize ait web sayfalarımızda bize özel kendi eğitim videolarımız mevcuttur, hayatında bu ürünü kullanmayan müşterilerimiz bu videoları izleyerek bütün uygulamaları rahatlıkla yapabildiğini söylemektedir.

www.liveplaster.com.tr

EĞİTİM VİDEOLARI BU LİNKTE TIKLAYINIZI

ÇEŞİT VE MODELLER İÇİN TIKLAYINIZ

SATIŞ İÇİN WHATSAPP 0505 033 0668 NUMARA İLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ

DEKORATİF CANLI SIVANIN ÖZELLİKLERİ

Dekoratif Canlı Sıva Radyasyon Engelleme Özelliği Sağlar;
Radyasyon engelleme özellikli antistatik malzeme sayesinde faraday kafes sistemi ile elektrikli aletlerden çıkan elektrik akımının oluşturduğu elektromanyetik enerjiyi (Radyasyon) üzerine çekerek absorbe etmektedir. Uygulandığı ortamdaki kişileri Radyasyonun zararlı etkilerinden korumaktadır.

Dekoratif Canlı Sıva Isı Yalıtımı Sağlar;
İçindeki mantolama köpüğü eps ve elyaf sayesinde ciddi bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Bu, çok basit bir prensibe dayanır.Duvar ile aranızdaki ısı köprüsünü kırarak, duvarları ısıtmanıza engel olur. Böylece sadece ortamdaki havayı ısıtırsınız.

Dekoratif Canlı Sıva Ses Yalıtımı Sağlar;
Ses yalıtımındaki üstünlüğü ile ipek sıvanın ayrıcalığı hemen farkedilir. Dokusundaki EPS ve tekstil kompenentlerin özelliğinden dolayı iyi bir ses tutucudur.

Dekoratif Canlı Sıva Dekoratiftir ;
Görsellik sınıflandırmasında en üst düzeydedir. Diğer dekoratif iç cephe ürünlerindeki görsel keyif ve beğenirlik süresi itibariyle canlı sıva çok daha uzun sürelidir. Her rengin insanlar üzerinde (göreceli) sağlamış olduğu motive edici etkileri vardır.

Dekoratif Canlı Sıva Mekanları Genişletir ;
Yapısı ve dokusunda oluşan efektler sayesinde mekanları daha derin ve geniş gösterir.

Dekoratif Canlı Sıva Alerjen Değil ;
Cam elyafı, fiber, asbest vb. gibi kanserejen ve alerjen madde içermez

Dekoratif Canlı Sıva Darbeleri Absorbe Eder ;
Esneme özelliği ile çocuklara yönelik ev kazalarında son derece koruyucudur; cam, porselen, mobilya gibi ürünlerin çarpmalarında, ürünlere gelebilecek zararı da ortadan kaldıracaktır.

Dekoratif Canlı Sıva Anti-Statiktir ;
Ev hanımları ve mekan sahipleri!.. Artık duvar silmeye ve temizlik derdine son!.. ‘antistatik’ özelliği ile toz, duman, is gibi ortam kirliliklerine çözüm olmaktadır.

Dekoratif Canlı Sıva Ekonomiktir ;

Dekoratif Canlı Sıva iç mekanlarınız için özenle tasarlanmış ve geliştirilmiş bir iç cephe kaplama malzemesidir. Olağanüstü dekoratif görünümüyle ve ekonomik olmasıyla hızla yayılmaktadır. Ülkemizde konutlarda ortalama 2-3 yılda bir iç cephe boyası yapılmaktadır. Oysa Dekoratif Canlı Sıvanın ömrü ortalama 10 yıldır. Bu klasik iç cephe boyalarına göre 3 ile 4 kat daha ucuz anlamına gelmektedir. Boya maliyetinizi düşürdüğü gibi ısı yalıtımından sağladığı fayda ile ilk 2 yılda kendini amorti etmektedir.

Dekoratif Canlı Sıva Yanmayı Yavaşlatır;
İçeriğindeki kompenetleri ve özel karışımları sayesinde yanmayı geciktirir. Bununla birlikte, yanma esnasında enerji üretmediği ve duman oluşturmadığı uluslar arası testlerle kanıtlanmıştır. Toplu alanlarda kullanılabilir.

Dekoratif Canlı Sıva Tamir Edilebilir;
Tamamen su bazlıdır. İstendiği an geri kazanılabilir ve su spreyi ile yumuşatılarak jel hale döndürülebilir. Böylece çok pratik ve kısa süre içerisinde tamir edilebilir.Tamir edilen yerde kesinlikle ek yeri veya ton farkı oluşturmaz. Sadece bu özelliğiyle bile rakipsizdir.

Dekoratif Canlı Sıva Teneffüs Edebilme özelliğine sahiptir;

Gözenekli yapısı ve solvent içermeyen kimyasıyla, binanızın teneffüs etme özelliğini devam ettirir. Bu sayede duvarlarınız ve camlarınız buğulanmaz. Bulunduğunuz ortamın her zaman ferah olduğunu fark edersiniz.

Bir cevap yazın