Ankara Mamak'da 1148 Gr Bonzai Ele Geçirildi

Ankara İl Jandarma Komutanlığınca, Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti faaliyetlerinin önlenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında, çeşitli miktarlarda uyuşturucu ele geçirildi.

Ankara Mamak'da 1148 Gr Bonzai Ele Geçirildi

ANKARA MAMAK'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Ankara İl Jandarma Komutanlığınca, Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti faaliyetlerinin önlenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında;

        31 Ekim 2022 tarihinde Mamak ilçesinde yapılan inceleme ve araştırma neticesinde takibine başlanan ve Çankaya ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda yakalanan, birden fazla suç kayıtları bulunan M.S., M.T.,M.Z. ve S.K. adlı şahısların bulundukları araç içerisinde yapılan arama sonucunda (1148) gr sentetik kannabionid (bonzai) ele geçirilmiştir.

        Ayrıca; Yenimahalle İlçesinde icra edilen planlı faaliyet çerçevesinde O.Y. ve M.T. adlı şahısların yapılan üst aramasında 5 gr esrar, Kahramankazan İlçesinde şüpheli bir araçta yapılan aramada O.A. adlı şahsın üzerinde 9 gr esrar, Mamak İlçesinde yapılan istihbari çalışma sonucunda T.S., K.S. ve Y.K. adlı şahısların kullandıkları araç içerisinde yapılan arama sonucunda 65 gr eroin maddesi, 3 adet satışı yasak olan uyuşturucu uyarıcı madde ve suçtan elde edildiği değerlendirilen 19.150 TL para ve M.S., D.D. ve H.C. adlı şahısların yapılan üst aramasında 4 gr esrar, 2 gr eroin ve 20 adet satışı yasak olan uyuşturucu uyarıcı hap ele geçirilmiştir.

        Bahse konu (7) olayda ele geçen malzemelere el konularak, (13) şahıs hakkında adli işlemlere başlanmış, K.S. adlı şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.