AK Parti’den Mansur Yavaş tepkisi

AK Parti’nin 11 büyükşehir belediyesindeki grup başkanvekilleri, CHP’li Mansur Yavaş tarafından yönetilen Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan yanlışları eleştirdi. Bildiri yayımlayan grup başkan vekilleri, “CHP zihniyetinin beceriksizliğine” dikkati çekti.

AK Parti’den Mansur Yavaş tepkisi

AK Parti’nin 11 büyükşehir belediyesindeki grup başkanvekilleri, CHP’li Mansur Yavaş tarafından yönetilen Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan yanlışları eleştirdi. Bildiri yayımlayan grup başkan vekilleri, “CHP zihniyetinin beceriksizliğine” dikkati çekti.

AK Parti’nin 11 büyükşehir belediyesindeki grup başkan vekilleri basın bildirisi yayımladı. Bildiriye; İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Özcan, Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Hürol Önder, Aydın Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Arı, Hatay Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Altan, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, Antalya Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Ali Çetin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Cüneyt Yüksel, Mersin Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Yerlikaya ve Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse imza attı. 

Grup başkan vekilleri, CHP zihniyetinin büyükşehir belediyelerindeki gerçeğini haykırmak üzere Ankara‘da bir araya geldi. Bildiride, “Daha önce toplantı gerçekleştirdiğimiz İzmir, Tekirdağ ve Adana illerindeki CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları ile benzer zihniyete sahip olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarına da baktığımızda CHP bizi yine şaşırtmadı” denildi.

Verilen sözler tutulmadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili hizmetten uzak bir belediyecilik anlayışının olduğuna değinilen bildirinin devamında şu ifadelere yer verildi: 

“Yine algı, yine yalan, yine dezenformasyon, yine beceriksizlik, yine başarısızlık, yine kötü yönetim, yine CHP. Ankaralı, diğer büyükşehirlerde olduğu gibi, 2019 Mart ayında seçilen yeni büyükşehir belediye başkanından hizmet bekliyordu, hayaller kurmuştu. Yeni başkan, Ankaralı hemşerilerimiz her türlü ihtiyacını karşılayacaktı. Metrodan Ulus Şehir Meydanı’na, kütüphanelerden kreşlere, spor merkezlerinden yüzme havuzlarına, yeşil alan ihtiyacından, sokak hayvanları bakım merkezlerine kadar pek çok konuda seçimde söz verdiği eserleri ve hizmetleri yapacak diye bekledi Ankaralılar. Ankara’nın köylüleri ABB Başkanı’nın seçimde verdiği sözü tutacağını, evlerine ücretsiz güneş enerjisi panelleri takacağını ve su ücretlerini indireceğini bekledi durdu. Bekledi, bekledi. Aradan geçen 4 yıla yakın bir zaman boyunca sabırla, bekledi tüm Ankaralılar. Ama olmadı. ABB Başkanı, 9 ayda projesini, 4 yılda da inşaatını yapıp hizmete açmayı vaat ettiği 58 km metrodan, 1 metre bile metro yapmadı. Her mahalleye yapacağına söz verdiği, kütüphaneleri ve kreşleri de yapamadı. Sadece kendisine oy verenleri değil, herkesi üzdü. Bırakın 25 ilçeye birer ikişer tane sosyal tesis yapmayı, tüm Ankara’da tek bir spor merkezi, tek bir havuz dahi yapmadı. Yeşile dair hemen hemen hiçbir şey yapmadı, taş peyzajdan başka. İnsanların sokakta köpek korkusu olmadan gezebilmeleri ile ilgili tek bir aksiyonu olmadığı gibi Allah’ın sessiz kulları sokak hayvanlarının ihtiyacı olan rehabilitasyon merkezlerinden bir tane dahi yapmadı. Oy versin vermesin, Ankaralıların hizmet beklentisini boşa çıkardı. “

CHP’li Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara’nın bir yıllık bütçesi, 7 bakanlık bütçesinden dahi büyük olmasına rağmen Yavaş’ın 4 yılda kullandığı 60 milyardan fazla bir bütçeyi esere ve hizmete dönüştürememesi akıllara takıldı.